Elektroinstalace v částečně vyklizeném panelovém bytě

Elektroinstalace v částečně zařízeném panelovém domě v bytě 2kk. Přidání okruhů, příprava 400V indukce, zásuvka touba, zásuvky v pokoji a ložnici. Nové UTP rozvody.

V bytě v panelovém domě jsme prováděli částečnou rekonstrukci původních hliníkových rozvodů. Některé obvody byl již dokončené z předchozích stavebních zásahů se stavbou bytového jádra. Jednalo se o část kuchyně, koupelnu a WC.
Nejdříve bylo nutné demontovat původní rozvaděč, odstranit lištu u dveří a následně začít s rozkreslením a frézováním drážek a otvorů pro krabice.
Po otevření rozvaděče jsme zjistili, že přívodní vodiče do bytu jsou 2x4AL, což současná norma již nepovoluje. Minimálně tedy musíme nainstalovat CYKY3x6 + CYA1x10 PE, nebo CYKY 5x6 podle rozhodnutí klienta zda bude příprava buď 3fázově nebo jednofázově (závisí také na dodavateli energie).

Byly demontovány všechny původní zásuvky. Současně probíhala instalace nových rozvodniček a frézování otvorů pro krabice a drážek.
Následně probíhalo vylamování a vysekávání drážek. Po dokončení části hrubých prací jsme usazovali do váhy krabice a tahali některé vodiče.
Přístroje budou osazeny ABB tango bezprostředně po dokončení instalace.
Protože nebudou finalizované zdi budou místa zásuvek přetmeleny a před osazením přebroušeny.

Byly natahány nové UTP rozvody v bytě zakončené v MM rozvaděči nad vchodem.

Práce probíhaly ve 3 osobách a proto jsme byli schopní dokončit realizaci v rekordním čase.

Stavební deník
18.7.2022 - 9:20 - 16:45 demontáž rozvodniček, frézování otvorů pro krabice, frézování drážek, usazování krabic, instalace kabelů hrubý úklid.
19.7.2022 - 9:00 - 17:50 Dosekávání drážek, instalace krabic, tahání vodičů, začišťování okolí krabic před instalací zásuvek. Úklid, odvoz ssuti.
20.7.2022 9:00 - 12:00 Přebroušení místa krabic, osazení zásuvek, popis rozvaděče a štítek, předání stavby.

Cena za realizaci: 56 355,- Kč, termín realizace 07/2022

30.09.2022

… a další práce

Elektroinstalace pro kuchyň v panelovém domě

Po demontáži steré kuchyně bylo nutné připravit nové přívody a zásuvky pro spotřebiče v nové plánované kuchyni v panelovém domědetail
Demontovaný původní rozvaděč

Elektroinstalace v částečně vyklizeném panelovém bytě

Elektroinstalace v částečně zařízeném panelovém domě v bytě 2kk. Přidání okruhů, příprava 400V indukce, zásuvka touba, zásuvky v pokoji a ložnici. Nové UTP rozvody.detail
Napojení rozvodů na připravené přívody

Elektroinstalace pro novou kuchyň a instalace vody a odpadu

Elektroinstalace pro novou kuchyn v novostvbě, příprava vody a odpadu a posun stropních svítidel. detail
Začišťování drážek po instalaci

Elektroinstalace a vodoinstalace pro novou kuchyň

V novostavbě byla provedena podomítková instalace elektriky na pozice budoucích spotřebičů a nad omítková instalace přívodů vody a odpadudetail

© Copyright 2015-2023 Atthero s.r.o. All rights reserved. Credits wefi.cz based on WeFi database less filesystem.