Dodatečně instalované elektrické podlahové topení

V rekreačním objektu byla požadována instalace elektrického podlahového topení v celé místnosti bez zvyšování původní výšky podlahy s dálkovým spouštěním.

Protože v místnosti je položen vynyl nebylo možné instalovat topné folie, neboť z důvodu bezpečnosti by mohlo dojít k úrazu elektrickým proudem v případě, že by např. upadl nůž,k terý by propíchl vynyl a dostal se tak i k měděnému pásku. Tím by se nebezpečné napětí dostalo na nůž. Instalace nebyla možná i přes použití chrániče.

Přistoupilo se tedy k položení topného kabelu do drážek. Nejříve bylo nutné v betonovém podkladu vyfrézovat drážky po celé délce místnosti.
Následně tyto drážky vičistit a dodělat oblouky v přechoech mezi drážkami. Jako další bylo nutné vyrobit drážku pro trubku na podlahovou sondu pro měření tepla a instalace podomítkové krabice pro termostat.
Před pokládkou kabelu byl změřen jsho odpor a zkontrolováno, zda odpovídá výrovním hodnotám.
Konečně přišla na řadu pokládka necelých 200m jenožilového tepného kabelu. Průběžně byla prováděna bodová fixace sádrou.
Po natažení byl opět změřen odpor. Hodnoty se nelišily a tak mohlo dojít k vystěrkovaní samonivelační hmotou.
Po vystěrkování a zaschnutí bylo provedeno opětovné stěrkování celé místnosti, neboť nivelace se podle předpokladu po vyschnutí lehce propadla.

Po dokončení podlahové části byla naistalován termostat a provedeno jeho nastavení a konfigurace wifi připojení. Po dvou dnech byl proveden první postupný zátop a položn vynyl.
Termostat byl vybrán raychem wifi sens, který je možné pohodlně ovládat přes mobil.

Celkový příkon topení je 2800W na plochu cca 6x5m
Celkové délka topného kabelu je 189m.
Distence mezi drážkami 8cm.
Doba instalace 4dny

Cena za realizaci: 26 450,- Kč, termín realizace 12/2019

09.11.2021

… a další práce

Nové krabice pro zásuvky s přívodem

Vytvoření zásuvek v kumbálu, přidání jističe

V Praze 5 bylo provedeno přidání zásuvky do kumbálu od rozvodničky. Instalace byla provedena podomítkově s kompletním začištěním drážekdetail

Elektroinstalace pro novou kuchyň, instalace vody

V novostavbě v Modřanech byla požadována kompletní elektroinstalace podle plánu kuchyňského studia s vedením vody a odpadu a ještě úprava vyústění odtahu pro digestoř.detail

Elektroinstalalce pro novou kuchyň + úprava dalších rozvodů

V rodinném domě v podkroví byla provedena příprava kompletních nových rozvodů pro novou kuchyň současně s novými přívody, osazením rozvodničky, a jiné dronmé elektropráce.detail

Oprava domovní minutky

Výměna staré rozbité domovní minutky za elektronickou a přidání přijímače dálkového ovládání pro rozsvícení.detail

© Copyright 2015-2023 Atthero s.r.o. All rights reserved. Credits wefi.cz based on WeFi database less filesystem.