Dodatečně instalované elektrické podlahové topení

V rekreačním objektu byla požadována instalace elektrického podlahového topení v celé místnosti bez zvyšování původní výšky podlahy s dálkovým spouštěním.

Protože v místnosti je položen vynyl nebylo možné instalovat topné folie, neboť z důvodu bezpečnosti by mohlo dojít k úrazu elektrickým proudem v případě, že by např. upadl nůž,k terý by propíchl vynyl a dostal se tak i k měděnému pásku. Tím by se nebezpečné napětí dostalo na nůž. Instalace nebyla možná i přes použití chrániče.

Přistoupilo se tedy k položení topného kabelu do drážek. Nejříve bylo nutné v betonovém podkladu vyfrézovat drážky po celé délce místnosti.
Následně tyto drážky vičistit a dodělat oblouky v přechoech mezi drážkami. Jako další bylo nutné vyrobit drážku pro trubku na podlahovou sondu pro měření tepla a instalace podomítkové krabice pro termostat.
Před pokládkou kabelu byl změřen jsho odpor a zkontrolováno, zda odpovídá výrovním hodnotám.
Konečně přišla na řadu pokládka necelých 200m jenožilového tepného kabelu. Průběžně byla prováděna bodová fixace sádrou.
Po natažení byl opět změřen odpor. Hodnoty se nelišily a tak mohlo dojít k vystěrkovaní samonivelační hmotou.
Po vystěrkování a zaschnutí bylo provedeno opětovné stěrkování celé místnosti, neboť nivelace se podle předpokladu po vyschnutí lehce propadla.

Po dokončení podlahové části byla naistalován termostat a provedeno jeho nastavení a konfigurace wifi připojení. Po dvou dnech byl proveden první postupný zátop a položn vynyl.
Termostat byl vybrán raychem wifi sens, který je možné pohodlně ovládat přes mobil.

Celkový příkon topení je 2800W na plochu cca 6x5m
Celkové délka topného kabelu je 189m.
Distence mezi drážkami 8cm.
Doba instalace 4dny

Cena za realizaci: 26 450,- Kč, termín realizace 12/2019

… a další práce

Příprava elektroinstalace a vodoinstalace pro novu kuchyň

V novostavbě bylo nutné připravit zásuvky a vypínače na světla pro novou kuchyň, současně bylo nutné změnit polohu odpadu a přívodů vody pod dřez tak, aby nepřekážely za myčkou.detail

Elektroinstalace a podomítková vodoinstalace pro novou kuchyň

Příprava zásuvek a přívodů pro novou kuchyň. Z připravených krabic od developera bylo nutné připravit zásuvky pro spotřebiče a nad pracovní plochu dle návrhu kuchyňského studia. Součástí byla i podomítková instalace vody a odpadu pro IKEA kuchyň.detail

Nová elektroinstalace v panelovém domě

V kompletně rekonstruovaném bytě 3+1 v panelovém domě byla provedena nová elektroinstalace zásuvkových a světelných okruhů, Rozbodničky, UTP kabelů a koaxiálu UPC/TV, včetně přípravy přívodů a zásuvek pro novou kuchyň. Zároveň byl natažen nový 3f přívod od elektroměru k bytové rozvodničce.detail

© Copyright 2015-2021 Atthero s.r.o. All rights reserved
Credits wefi.cz based on WeFi database less filesystem.