Nová elektroinstalace ve starším bytě a příprava pro kuchyň

Ve starším bytovém domě byla poptána nová elektroinstalace v části bytu a příprava elektriky pro novou kuchyňskou linku s úpravou přívodů vody a odpadu.

V bytě již byla provedena elektroinstalace v koupelně a ve dvou pokojích. Ve zbývající části bytu byla ještě původní hliníková instalace. V rozvodničce byla některá část vedení zapojena přes proudový chránič, zbylá v systému TN-C.
Záměrem bylo dokončit výměnu původního vedení ve zbylé části bytu za nové s přizpůsobením novým potřebám. Součástí instalace byla výměna podomítkové bytové rozvodnice neboť původní již kapacitou nedostačovala pro zamýšlenou rekonstrukci.

Součástí elektroinstalace byly připraveny nové přívody pro kuchyňskou linku včetně rezervního kabelu pro varnou desku i když se v současnosti bude používat plynový sporák.

Dále byla provedena úprava a posun odpadu a přívodů vody na pozici plánovaného dřezu. Odpad byl napojen v HT50 a vedení vody bylo provedeno polyfůzním svařování v PPR20.
Posun vody byl trochu oříšek a bylo nutné vybourat odpady a protože zeď byla velmi slabá, došlo při vysekávání proražení zdi a zničení 4 dlaždiček pod umyvadlem.
Nicméně tento krok byl nezbytný pro úspěšnou instalaci vody. Protože se po vybourání ukázalo, že voda byla tažena PPR trubkami DN16 bylo nutné sehnat redukci PPR 16/20 a s tím související nástavce na svářečku.
Přívody pro umyvadlo byly nakonec instalovány nové a stejně tak odpad.

Cena obsahuje veškerou elektroinstalaci včetně finálního osazení, vodoinstalaci a zásuvky a spínače model ABB Tango

Cena za realizaci: 65 285,- Kč, termín realizace 09/2021

07.09.2021

… a další práce

© Copyright 2015-2022 Atthero s.r.o. All rights reserved. Credits wefi.cz based on WeFi database less filesystem.