Nová podomítková elektroinstalace v panelákovém bytě 2kk s vyzděným jádrem

V kompletně vyklizeném panelákovém bytě byla provedena demontáž staré hliníkové elektroinstalace a provedena instalace nové kompletně podomítkové elektroinstalace s novou bytovou rozvodničkou a přípravou pro kuchyň.

Elektroinstalace
Vše se sbíhá u bytové rozvodničky

Před naším příchdem bylo v bytě vybouráno bytové jádro a veškeré instalace a zdi byly nově vyprojektovány.
Po vyzdění jádra byly zahájeny elektroinstalační práce. Před samotným zděním byla demontována plechová lišta u vchodových dveří a vytvořeno provizorní připojení stavební zásuvky a napojení světla.
V chodbě bytu, koupelně a na WC byl plánován podhled a proto horizontální rozvody byly provedeny v podhledu. Stropní svítidla byla natažena v dutině stropního panelu s přechodem na vertikální vedení. Ostatní rozvody byly provedeny v drážkách v podlaze s přechodem a frézovanou drážkou k zásuvkám, vypínačům a světlům.

Krabice pro zásuvky a vypínače byly zafrézovány do panelu s hloubkou 3cm. Po dokončení celé instalace bylo provedeno zapojení bytové rozvodničky.

Zapojení světelných okruhů bylo provedeno v souladu s ČSN 33 2000-4-41, ČSN 33 2130 ed. 3. Veškerá instalace je povedena v soustavě TN-S.
Domovní telefon byl protažen UTP kabelem se smotáním párů pro menší úbytek napětí na vedení.
Samotná příprava pro kuchyň byla provedena s oddělenými přívody pro myčku, pračku, zásuvky nad pracovní plochou, indukci. Dále příprava pro kávovar, digestoř.
Na žádost klienta bylo provedeno zachování centrálního tlačítka pro odsávání. Zároveň bylo navrženo řešení pro dálkové ovládání tlačítka ze zapnuté digestoře.
V průběhu instalace byla dodělána zásuvka v koupelně pro topný žebřík, zásuvky pro televizi ve výšce 150cm nad podlahou.
Bylo požadováno sepnutí centrálního ventilátoru po dobu spuštěné digestoře. To je nutné řešit v digestoři doplnění relé, které bude spínat společný ventilátor.

27.10. 2010 Byla provedena úprava pozic zásuvek pro Myčku, pračku a pojezd pro odpad z důvodu nesprávného zakreslení do plánu truhlářskou firmou.

·

Cena za realizaci: 65 589,- Kč, termín realizace 10/2020

17.12.2020

… a další práce

Sestava zásuvek u TV

Nová parciální elektroinstalace v bytě v panelovém domě

Částečná rekonstrukce elektroinstalace v panelovém bytě s finálním osazením a montáží stropních svítideldetail

Elektroinstalace v bytě v panelovém domě 1kk

Výměna původní hliníkové elektroinstalace za novu v bytě v garsonce. Standardní zásuvkové okruhy, UTP kabel k pracovnímu místu. Rozvody pro kuchyň.detail

Nová elektroinstalace v panelovo-cihlovém bytě, SDK podhled, vodoinstalační práce.

Nová elektroinstalace ve starém bytě namísto původní dosloužilé hliníkové a další práce stavebního charakteru.detail
detail přechodu ze stropu do drážky ve zdi

Rekonstrukce elektroinstalace v bytě 2+1 v panelovém domě

Nová podomítková elektroinstalace v panelovém domě v bytě, s hlavními trasami v podstropním prostoru, který bude zakryt SDK podhledem.detail

© Copyright 2015-2024 Atthero s.r.o. All rights reserved. Free QR generator