Nová podomítková elektroinstalace v panelákovém bytě 2kk s vyzděným jádrem

V kompletně vyklizeném panelákovém bytě byla provedena demontáž staré hliníkové elektroinstalace a provedena instalace nové kompletně podomítkové elektroinstalace s novou bytovou rozvodničkou a přípravou pro kuchyň.

Před naším příchdem bylo v bytě vybouráno bytové jádro a veškeré instalace a zdi byly nově vyprojektovány.
Po vyzdění jádra byly zahájeny elektroinstalační práce. Před samotným zděním byla demontována plechová lišta u vchodových dveří a vytvořeno provizorní připojení stavební zásuvky a napojení světla.
V chodbě bytu, koupelně a na WC byl plánován podhled a proto horizontální rozvody byly provedeny v podhledu. Stropní svítidla byla natažena v dutině stropního panelu s přechodem na vertikální vedení. Ostatní rozvody byly provedeny v drážkách v podlaze s přechodem a frézovanou drážkou k zásuvkám, vypínačům a světlům.

Krabice pro zásuvky a vypínače byly zafrézovány do panelu s hloubkou 3cm. Po dokončení celé instalace bylo provedeno zapojení bytové rozvodničky.

Zapojení světelných okruhů bylo provedeno v souladu s ČSN 33 2000-4-41, ČSN 33 2130 ed. 3. Veškerá instalace je povedena v soustavě TN-S.
Domovní telefon byl protažen UTP kabelem se smotáním párů pro menší úbytek napětí na vedení.
Samotná příprava pro kuchyň byla provedena s oddělenými přívody pro myčku, pračku, zásuvky nad pracovní plochou, indukci. Dále příprava pro kávovar, digestoř.
Na žádost klienta bylo provedeno zachování centrálního tlačítka pro odsávání. Zároveň bylo navrženo řešení pro dálkové ovládání tlačítka ze zapnuté digestoře.
V průběhu instalace byla dodělána zásuvka v koupelně pro topný žebřík, zásuvky pro televizi ve výšce 150cm nad podlahou.
Bylo požadováno sepnutí centrálního ventilátoru po dobu spuštěné digestoře. To je nutné řešit v digestoři doplnění relé, které bude spínat společný ventilátor.

27.10. 2010 Byla provedena úprava pozic zásuvek pro Myčku, pračku a pojezd pro odpad z důvodu nesprávného zakreslení do plánu truhlářskou firmou.

·

Cena za realizaci: 65 589,- Kč, termín realizace 10/2020

17.12.2020

… a další práce

Elektroinstalace ve starším rodinném domku

Instalace elektroměrové skříně na fasádu, nový přívod do domu, nová podomítková bytová rozvodnička a elektroinstalace v přízemí domu s přípravou pro tepelné čerpadlo, revizedetail

Výměna staré rozvodničky v bytě, přepojení vodičů

V panelákovém bytě byla provedena reinstalace bytové rozvodničky, přepojení vodičů ve stoupačce a kontrola všech zásuvek.detail

Elektroinstalace a podomítková instalace odpadu pro novou kuchyň

V novostabě v Chýni byla provedena elektroinstalace a podomítková instalace odpadu pro novou IKEA kuchň.detail

© Copyright 2015-2021 Atthero s.r.o. All rights reserved
Credits wefi.cz based on WeFi database less filesystem.