Elektroinstalace pro kuchyň, instalace vody a nějaké další drobnosti

Elektroinstalace pro novou kuchyň v novostavbě a instalace vody. Rozšíření zásuvek u TV, nová instalace venkovního světla a pod-omítkový přívod vody a instalace nezámrzného ventilu na zahrádku.

V novostavbě byla provedena kompletně podomítková instalace elektrorozvodů pro kuchyňské spotřebiče pro plánovanou kuchyni. Nebyl vytvořen výkres pro pozice jednotlivých zásuvek a tak byl navržen a konzultován s odběratelem.
Na místě kuchyně Developer již připravil vývody, které byly nevyhovující. Jako další malý problém se ukázalo, že
pro kuchyň byly přivedeny pouze 3 přívody. 1x 3fázový 400V, 2x230V, všechny na 16A jističích. Bylo nutné správně rozložit zatížení aby nedocházelo k přetížení a vypadávání jističe.
Protože klient měl indukční desku, která používá 2 fáze, byla jedna fáze použita na troubu a mikrovlnku. Druhý přívod byl zachován pro myčku a k tomu byla přidána digestoř a osvětlení. Poslední třetí přívod byl použit na zásuvky nad pracovní plochou.

Jako další bylo požadováno vytvoření světla na zahrádce. Požadované místo bylo nad dveřmi vedoucí na zahrádku a vypínač umístit co nejblíže dveřím pod okenní parapet. Bylo nutné vydrážkovat cesty pro kabel. Napojení světla bylo provedeno na zásuvkový okruh.
V místě kde bude umístěna televize byla instalována pouze jedna dvouzásuvka. Doporučil jsem instalaci alespoň čtyř sdružených zásuvek. Klient tento nápad přijal s nadšením.
Kromě elektroinstalace byla provedena příprava odpadu a vody pod plánovaný dřez s osazením roháčků. Klient požadoval přivedení vody na zahrádku a tak byla provedena instalace částečně podomítková v pohledových místech a zbytek byl veden u země pod kuchyňskou linkou. Vedení bylo pod dřezem vybaveno kulovým ventilem pro možnost uzavření vody na zahrádku.
Pozice kohutu ze strany zahrádky byla vybrána s klientem a následně byl odvrtán otvor, provedena drážka pro PPR DN20 trubku s izolací. ventil.
Na základě feedbacku klienta, byla veškerá instalace byla provedena korektně a všechny pozice byly vyměřeny bezchybně, z čehož máme velikou radost.

Cena za realizaci: 27 647,- Kč, termín realizace 08/2020

19.10.2020

… a další práce

Zásuvka ve stěně kde je umístěna dutina pro dveře

Elektroinstalace pro novu kuchyň

Úprava původní elektroinstalace pro novu kuchyň. Přesuny zásuvek z původních nesprávně umístěných pozic na nové.detail

Elektroinstalace pro kuchyň

Kompletní podomítková elektroinstalace a vodoinstalace pro kuchyň v novostavbě v Praze 3.detail

Elektroinstalace pro kuchyň, instalace vody a nějaké další drobnosti

Elektroinstalace pro novou kuchyň v novostavbě a instalace vody. Rozšíření zásuvek u TV, nová instalace venkovního světla a pod-omítkový přívod vody a instalace nezámrzného ventilu na zahrádku.detail

Příprava elektroinstalace pro novou kuchyň

Částečně podomítková instalace elektrorozvodů pro novou kuchyň a nástěnná instalace vody a odpadu. detail

© Copyright 2015-2023 Atthero s.r.o. All rights reserved. Credits wefi.cz based on WeFi database less filesystem.