Elektroinstalace pro kuchyň, instalace vody a nějaké další drobnosti

Elektroinstalace pro novou kuchyň v novostavbě a instalace vody. Rozšíření zásuvek u TV, nová instalace venkovního světla a pod-omítkový přívod vody a instalace nezámrzného ventilu na zahrádku.

Elektroinstalace

V novostavbě byla provedena kompletně podomítková instalace elektrorozvodů pro kuchyňské spotřebiče pro plánovanou kuchyni. Nebyl vytvořen výkres pro pozice jednotlivých zásuvek a tak byl navržen a konzultován s odběratelem.
Na místě kuchyně Developer již připravil vývody, které byly nevyhovující. Jako další malý problém se ukázalo, že
pro kuchyň byly přivedeny pouze 3 přívody. 1x 3fázový 400V, 2x230V, všechny na 16A jističích. Bylo nutné správně rozložit zatížení aby nedocházelo k přetížení a vypadávání jističe.
Protože klient měl indukční desku, která používá 2 fáze, byla jedna fáze použita na troubu a mikrovlnku. Druhý přívod byl zachován pro myčku a k tomu byla přidána digestoř a osvětlení. Poslední třetí přívod byl použit na zásuvky nad pracovní plochou.

Jako další bylo požadováno vytvoření světla na zahrádce. Požadované místo bylo nad dveřmi vedoucí na zahrádku a vypínač umístit co nejblíže dveřím pod okenní parapet. Bylo nutné vydrážkovat cesty pro kabel. Napojení světla bylo provedeno na zásuvkový okruh.
V místě kde bude umístěna televize byla instalována pouze jedna dvouzásuvka. Doporučil jsem instalaci alespoň čtyř sdružených zásuvek. Klient tento nápad přijal s nadšením.
Kromě elektroinstalace byla provedena příprava odpadu a vody pod plánovaný dřez s osazením roháčků. Klient požadoval přivedení vody na zahrádku a tak byla provedena instalace částečně podomítková v pohledových místech a zbytek byl veden u země pod kuchyňskou linkou. Vedení bylo pod dřezem vybaveno kulovým ventilem pro možnost uzavření vody na zahrádku.
Pozice kohutu ze strany zahrádky byla vybrána s klientem a následně byl odvrtán otvor, provedena drážka pro PPR DN20 trubku s izolací. ventil.
Na základě feedbacku klienta, byla veškerá instalace byla provedena korektně a všechny pozice byly vyměřeny bezchybně, z čehož máme velikou radost.

Cena za realizaci: 27 647,- Kč, termín realizace 08/2020

19.10.2020

… a další práce

Příprava elektroinstalace pro novou kuchyň ve starším domě

Příprava elektroinstalace kuchyně v rekonstruovaném rodinném domku. Všechny rozvody byly provedeny podomítkově. Napojení na připravené přívodní kabely.detail

Elektroinstalace pro novu kuchyň, úprava vedení vody a bourací práce

V novostavbě byla provedena elektroinstalace pro novou kuchyň, snížení parapetu, úprava podomítkové vedení vody a odpadu a úprava SDK kastlíku.detail

Elektroinstalace pro novou kuchyň a úpravy přívodu vody

Podomítková elektroinstalace pro kuchyň a úprava přívodu vodydetail
Elektroinstalace pro novou kuchyň

Elektroinstalace pro novou kuchyň

Ve starším domě byla provedena úprava elektroinstalace pro novou kuchyň na místě kde byla stará. Současně byla provedena instalace vody a odpadu.detail

© Copyright 2015-2024 Atthero s.r.o. All rights reserved. Credits wefi.cz based on WeFi database less filesystem.