Drobná úprava elektroinstalace a přesunutí přívodu vody pro kuchyň

Ve starém domě byla požadována změna umístění zásuvky u kuchyně a přemístění přívodu vody a odpadu na pozici nového místa dřezu.

Elektroinstalace
Pvodní místo pro novou kuchyň

Zároveň bylo požadováno zrušení původních kovových trubek v prostoru nové kuchyně.
Sondou bylo provedeno vyzkoušení přítomnosti kapalin v trubce, po zjištění, že je bez náplní byla u zdi odříznuta.
Dále bylo provedena nové instalace zásuvek a vypínače pro kuch. linku. Doporučovali jsme instalaci nových přívodů do kuchyně nebo alepsoň přípravu vodičů v kuchyni se zakončením např. v podhledu na WC bez nutnosti kuchyň v budoucnosti bourat a předělávat.
Bylo rozhodunto pro posunutí zásuvek na novou pozici v kuchyni. Zde jsme provedli vyfrézování otvorů pro skupinu tří krabi pro dvě zásuvky a jeden vypínač na osvětelní linky.
Kabel byl napojen na původní přívody k zásuvce přes WAGO svorky, kdy do pozice pro AL vodič byla umístěna protioxidační pasta. Tato krabice pak byla uazvřena a přesádrována aby nebyla viditelná.

Jako další bylo provedeno přesunutí vody na novu pozici dřezu. Po demontáži a vybourání zdi kolem trubek bylo možné rozhodnout o způsobu napojení na původní kovové rozvody. Viz. obrázky. Vedení bylo uloženo do zdi a na nástěnky byly umístěny roháčky. Protože se voda napojoval na původní rozvod bylo komplikované provést křížení a tak se voda pod dřezem nechala prohozená.
Odapad byl prodloužen na novou pozici s popužitím převlečky DN50, kolena 15° a zakončeno kolenem 87°.

Protože se po instlalci ukázalo, že původní spoj mezi kovovou trubkou a mosazným kolenem začal prosakovat, byla provedena oprava. Ta nakonec byla provedna úspěšně až na podruhé. Poprvé byl očištěn závit a použita teflonová izolace s namontováním původního kolena. Bohužel i toto řešení nebylo z důvodu koroze závitu úspěšné a tak byla realizována druhá varianta s uříznutím kusu trubky a použitím GEBO spojky. Následně byla navařena PPR trubka. Tento druhý způsopb byl úspěšný.

Nakonec byl proveden úklid a odvoz ssuti.

Cena za realizaci: 9 298,- Kč, termín realizace 06/2021

… a další práce

Elektroinstalace a instalace vody dokončena a je uklizeno

Elektroinstalace a vodoinstalace pro novou kuchyň a jiné elektroinstalační práce

Příprava elektroinstalace pro novou kuchyň, povrchová instalace odpadu a přívodů vody, posun zásuvek, přidání dvou zásuvek.detail
Panely na pergole 830W

Instalace Plug&Play fotovoltaiky

Pro klienta byla provedena instalace střešní konstrukce, montáž dvou panelů od společnosti NUASOL a konfigurace software.detail
Nové zásuvky u postele a přívody pro světla

Úprava stávající elektroinstalace v bytě

Přidání zásuvek v pokoji k postelím a přívody pro nástěnné lampičky s kompletním zednickým zapravenímdetail
Proměření zapojení UTP kabelů

Instalace UTP rozvodů ve starším domě

Ve starším domě v bytové jednotce byla provedena dodatečná instalace UTP rozvodů detail

© Copyright 2015-2024 Atthero s.r.o. All rights reserved. Credits wefi.cz based on WeFi database less filesystem.