Výměna kabeláže v paneláku

Výměna původního hliníkového vedení za měděné, přidání nových zásuvek a nových okruhů, nové přívody pro kuchyň, nové jističe, demontáž plechové lišty v chodbě, kompletní podomítková instalace.

V panelákovém bytě byl požadavek na výměnu původního hliníkového vedení, které již v několik místech nefungovalo. Současně byl požadavek na demontáž lišt k vypínačům, schování všech povrchových instalačních krabic tak aby veškerá instalace byla podomítková. Dále bylo nutné vytvořit nové ovládání světel v pokoji ze dvou míst. Současně byla vyměněna hlavní jističová skřínka.
Dále byl požadavek na nové samostatné přívody do kuchyně pro myčku, pračku, el. varnou desku a zásuvky.
Instalace byla prováděna za běhu domácnosti tak, že majitelé vždy vyklidili jednu místnost ve které baly provedena kompletní instalace a po dokončení ji finalizovali a nastěhovali věci z další mítnosti.
Průběh byl komplikovanější neboť akci nešlo provést najednou, ale byly přestávky pro finalizace v dokončencýh místnostech a stěhování.

Nové vedení bylo prováděno většinou drážkováním v podlaze. Původní nástěnné krabice u stropu byly vyměněny za podomítkové. Zde byly použity původní hliníkové přívodní vodiče ke světelům, které byly v dobrém stavu a byly propojeny samosvornými VAGO svorkami s protioxidační pastou a tak nebylo nutné provádět novou instalaci. Svodové kabely k vypínačům byly vyměněny za měděné.

V průběhu instalace byly klientem změněny některé původně navržené pozice a počty zásuvek což nemělo na průběh a dobu instalace vliv.
Nakonec bylo nainstalováno nové LED osvětlení pod kuch. linku.
V bytě byly osazny zásuvky a vypínače ABB Swing-L


Cena za realizaci: 68 800,- Kč, termín realizace 01/2018

… a další práce

Elektroinstalace pro novou kuchyň

Příprava elektroinstalace podle projektu kuchyňského studia v novostavbě v Modřanech. Současně příprava vodoinstalace pro novou kuchyňskou linku.detail

Rekonstrukce rozvodů panelákového bytu výměna Al za Cu

Výměna hliníkových rozvodů za měděné v paneláku U Lesního divadla. Kompletní rozvody podomítkové, drážkování, frézování krabic.detail

Příprava elektroinstalace a úprava vedení vody v nové kuchyni

Elektroinstalace v cihle, SDK a zasekání krabic v betonovém monolitu. Drážkování a pohledové začištění drážek. Příprava podkladu pro benátský štuk. Instalatérká práce, příprava pro připojení dřezu.detail

© Copyright 2015-2021 Atthero s.r.o. All rights reserved
Credits wefi.cz based on WeFi database less filesystem.