Elektroinstalace v panelových domech

Jsem schopni provést elektroinstalaci i za běhu domácnosti, tento způsob je mnohem náročnější na logistiku celého procesu a vyžaduje vaši aktivní součinnost. Cena je ale mnohoktát vyšší než běžná instalace v prázdném bytě.
Nabídku můžeme vyhotovit na základě dodaného půdorysu bytu a několika fotografií. Orienačně se cena za předělání instalace v panelovém bytě 3+1 pohybuje od 80 do 130tis. Kč v závislosti na rozsahu. Pokud je požadováno, je součástí i zednické zpravení všech drážek a finalizace povrchů tmelením pro přemalování.

Rozvod elektřiny při rekonstrukci v panelových domech se obvykle řeší tak, že v předsíni, kde je bytový rozvaděč, se počítá s SDK podhledem, který se využije pro hlavní rozvody, zároveň je v něm často osazeno bodové nebo plošné panely osvětlení.
Na podlaze bývá nášlapná betonová vrstva, různé tloušťky, pod ní je stropní panel. Rozvody se ukládají do nášlapné vrstvy. Ve stropě se vedení ke světlům protahuje v dutinách, případně se provádějí drážky 15mm tak aby nezasáhly do výztuží. Ve svislých panelech horizontální drážky bez posudku statika neprovádíme!

Rozvody koaxialu a UTP

Multimediální rozvaděč Anténní signál je většinou v panelových domech veden v pokoji průběžně skrze všechny patra domu. Zde je pak zásuvka na koaxiální kabel.
Pokud chcete využívat tento domovní rozvod DVBT i v jiných místnostech tak se rozvody řeší tak, že do místa průběžné zásuvky se napojí odbočovač ze kterého kabel vede do MM rozvaděče a odtud hvězdicově přes rozbočovač do všech místností. Někdy je vyžadováno zapojení anténního zesilovače signálu, ale to je nutné posoudit až podle síly signálu.
Zároveň se provádí druhá hvězda pro (UPC/Vodafone) internet. Ke každému místu, kde je plánována TV zásuvka se tedy vede druhý koaxial kabel, který se nechá zakrytovaný v krabici s víčkem.
V multimediálním rozvaděči se také sbíhají všechny UTP kabely buď ke každé zásuvce jeden nebo v páru. Ty se poté v MM napojí na svorkovnici RJ45 nebo osadí konektorem pro zapojení do switche/routeru/modemu.
V multimediální rozvodnici nesmí chybět přívod 230V. Zpravidla přes 10A jistič mimo chránič.

Jak taková instalace a příprava probíhá?

 1. Na základě poptávky můžeme podle půdorysu bytu určit pozice jednotlivých zásuvek a vypínačů, nadefinují se nejvhodnější trasy pro vedení vodičů a budou dohodnuty a konzultovány vaše představy. Pokud bude nutné, bude domluven termínu návštěvy, kdy provedeme zaměření upřesníme pozice zásuvek, vypínačů a světel. Vypracujeme podrobnou nabídku s rozpisem všech prací, materiálu a dopravy.
 2. Při naší návštěvě před realizací budou upřesněny následující body:
  • Pozice a počty zásuvek, vypínačů, přívodů pro další spotřebiče pokud se liší od navrženého
  • Upřesní se trasy vedení vodičů
  • Typ zásuvek a vypínačů (ABB, Schneider, Legrand,...)
  • Případně nám sdělíte další nestandardní věci
 3. Pokud Vás zaslaná nabídka osloví uhradíte zálohu, jejímž uhrazením souhlasíte s nabídkou a tím s námi uzavřete smlouvu
 4. V dohodnutý termín přijedeme s veškerým vybavením pro vykonání objednané práce. Odvrtáme krabice, provedeme drážky, dosekáme místa kam se drážkovačka nedostala, usadíme krabice, nataháme vodiče, prostě provedeme kompletní instalaci dle dohodnutých parametrů, provedeme začištění drážek sádrováním, vytmeleníma přebroušením tak aby bylo připraveno pro malování.
 5. Po dokončení realizace, zkontrolujete dílo a my Vám předáme místo instalace uklizené a připravené pro užívání.
 6. Pokud v průběhu prací budete požadovat změnu, dohodneme snížení nebo navýšení cílové částky dle rozsahu prací a toto potvrdíme e-mailem v dodatku ke smlouvě.
 7. Nakonec vystavíme závěrečnou vyúčtovací fakturu, kterou uhradíte zbytek dohodnuté částky.
 8. Na provedené práce získáváte automaticky záruku 10let, na přístoje 2 roky.

Bezprašné odvrtávání nebo frézování otvorů pro instalační krabice.

Co si k Vám musíme přivézt?

Realizované zakázky

Připravené zásuvky u pracovního stolu#233

Lištová elektroinstalace v panelovém bytě

Rychlá náhrada za nefunkční zásuvky na hliníkovém vedení. Provedeno v lištách v zařízeném bytě. detail
Sestava zásuvek u TV#209

Nová parciální elektroinstalace v bytě v panelovém domě

Částečná rekonstrukce elektroinstalace v panelovém bytě s finálním osazením a montáží stropních svítidel detail
#208

Elektroinstalace v bytě v panelovém domě 1kk

Výměna původní hliníkové elektroinstalace za novu v bytě v garsonce. Standardní zásuvkové okruhy, UTP kabel k pracovnímu místu. Rozvody pro kuchyň. detail
#207

Nová elektroinstalace v panelovo-cihlovém bytě, SDK podhled, vodoinstalační práce.

Nová elektroinstalace ve starém bytě namísto původní dosloužilé hliníkové a další práce stavebního charakteru. detail
Další realizované zakázky

© Copyright 2015-2024 Atthero s.r.o. All rights reserved. Free QR generator